Pouť do Svaté země, provází P. Milan Palkovič ve dnech 8.3.-15.3.2017

6.12.2016 by farnostlosinycz

Svatá zem

Svatá země je krajinou, kde Bůh mimořádně oslovil celé lidstvo v zájmu jeho duchovního vývoje. Zde vznikly biblické dějiny Starého a Nového zákona, které podnítily rozvoj nové civilizace na všech kontinentech. Zde je kolébka tří světových náboženství – židovství, křesťanství a islámu. Navštívit a poznávat místa Svaté země je určitě neopakovatelný a hluboký zážitek a stává se nábožensko-duchovním bohatstvím na celý život.

V ceně zájezdu je započítáno:

letenka, letištní a palivové poplatky, 7x hotelové ubytování s polopenzí ve 2 – 3 lůžkových pokojích se sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem ve Svaté zemi, odborný průvodce – kněz.

V ceně není započítáno:

komplexní cestovní pojištění 80,- Kč / den (není povinné – je možné sjednat individuálně u jakékoliv
pojišťovny),

– obslužné, vstupy podle programu a taxík na horu Tábor – celkem 100,- USD (platí se průvodci ve
Svaté zemi
)

– příplatek za jednolůžkový pokoj 2 700 Kč

Upozornění! Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,25 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po datu návratu.

Rámcový program poutního zájezdu:

1. den: Odjezd v brzkých ranních hodinách z Olomouce a Brna (v případě skupiny také z Šumperka
a Čeladné) na letiště do Vídně. Setkání se skupinou na letišti, odlet z Vídně v 10:25 hod.
Přílet do Tel Avivu v 14:55 hod. místního času. .. Odjezd do Betléma, večeře a nocleh v Betlémě.

2. den: po snídani celodenní prohlídka Betléma – bazilika Narození Ježíše Krista, Pole pastýřů, jeskyně Mléka. Odpoledne prohlídka Ain Karem, návštěva místa narození Jana Křtitele a místa navštívení Panny Marie u Alžběty. Večeře a nocleh v Betlémě.

3. den: po snídani odjezd ke Genezaretskému jezeru: hora Blahoslavenství, Kafarnaum – dům sv. Petra, Tabgha – místo zázračného rozmnožení chlebů a ryb, místo Primátu sv. Petra. U jezera je možnost zakoupení obědu – tradiční ryby sv. Petra a plavby lodí po jezeře. Řeka Jordán – místo, kde byl Pán Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem, obnovení křestních slibů. Kána Galilejská – místo prvního zázraku, kde si manželé mohou obnovit své manželské sliby. Večeře a nocleh v Nazaretu / Tiberias.

4. den: po snídani prohlídka Nazaretu – baziliky Zvěstování, Kostela sv. Josefa. Odpolední výstup na horu Tábor (taxíkem), prohlídka kostela Proměnění Páně. Odjezd do Haify, návštěva kostela Stella Maris. Pokračování v cestě do Betléma. Večeře a nocleh v Betlémě.

5. den: po snídani odjezd autokarem do Jeruzaléma. Prohlídka města – Betfage, návštěva Olivové hory – prohlídka kostela Pater Noster (Otčenáš), návštěva Dominus Flevit, místa, kde Pán Ježíš plakal nad Jeruzalémem. Prohlídka Getsemanské zahrady, Baziliky Agónie – místa smrtelného zápasu Pána Ježíše, kostela Hrobu Panny Marie. Přechod ke Zdi nářků, Chrámová hora, kostel Galicantu (místo Petrova zapření a Kristova uvěznění), Hora Sion – Večeřadlo a bazilika Usnutí Panny Marie. Večeře a nocleh v Betlémě.

6. den: po snídani prohlídka Betánie – Lazarův hrob. Přejezd Judskou pouští, návštěva Jericha, zastávka u Mrtvého moře s možností koupání. Odpoledne fakultativní výlet na Massadu a do Kumránu (cena cca 35,- USD, minim. počet zájemců – 20 osob). Večeře a nocleh v Betlémě.

7. den: po snídani odjezd autokarem do Jeruzaléma, prohlídka Starého města. Křížová cesta-Via Dolorosa, bazilika Božího hrobu na Kalvárii-Golgotě. Večeře a nocleh v Betlémě.

8. den: odjezd v ranních hodinách autobusem do Tel Avivu s následným odletem do Vídně. Transfer autobusem do Brna a Olomouce (v případě skupiny také do Šumperka a Čeladné).

Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

Průvodce si vyhrazuje právo úpravy programu podle aktuálních okolností.

————————————————————-

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku

u Allianz – Slovenské pojišťovny a.s. v Bratislavě.

AWER TOUR s. r. o.

Farní 1, Zábřeh, 789 01, mobil: 731 626 506, tel / fax: 583 418 297

e-mail: info@awertour.cz, www.awertour.cz

Relaxační pobyt ve slovenských termálních lázních Podhájska od 24.1. do 29.1. 2017

6.12.2016 by farnostlosinycz

Podhajská

 

Součástí pobytu je každodenní mše svatá sloužená P. Františkem Eliášem

a P. Milanem Palkovičem.

Pro zájemce bude příležitost zúčastnit se společné besedy nad aktuálními tématy v církvi, kulturní „večerníčky“ v podání MgA. Martiny Pavlíkové, P. Milan Palkovič opět připraví malou ochutnávku vín s odborným komentářem apod.

PODHÁJSKA je nejnavštěvovanější slovenské termální koupaliště s celoročním provozem. Termální voda v Podhájské je slaná a silně mineralizovaná. Svým unikátním složením a mimořádnými léčivými účinky je přirovnávána k vodě z Mrtvého moře. Vzhledem k vysokému obsahu účinných látek má tato termální voda blahodárný vliv na lidský organizmus – pozitivních výsledků dosahuje u všech onemocnění pohybového aparátu, štítné žlázy, nemocí dýchacích cest, kožních a cévních onemocnění, při poúrazových
a pooperačních obtížích, regeneruje organizmus po velké fyzické i psychické zátěži.

V ceně je započítáno:

– autobusová doprava, 5x hotelové ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, polopenze, permanentní vstupenka na termální koupaliště,

V ceně není započítáno:

lázeňský poplatek obci 0,5 Eura/den (platí se na místě při ubytování)

– cestovní a zdravotní pojištění

– vstup do Wellness centra

 

 

Besídka s Mikulášem v kostele v Sobotíně 4.12.2016

24.11.2016 by farnostlosinycz

MMMMM

První sv. přijímání 20.11.2016 na slavnost Krista Krále

23.11.2016 by farnostlosinycz

V neděli 20.11. 2016 na slavnost Krista Krále přistoupilo v Loučné nad Desnou 5 dětí z Loučné a jedno ze Sobotína k prvnímu svatému přijímání.

5 dětí z Loučné a jedno ze Sobotína k prvnímu svatému přijímání

Žehnání kamene pro oltář na Vřesové Studánce

23.11.2016 by farnostlosinycz

Prvním kamínkem do mozaiky k obnově poutního místa na Vřesové Studánce bylo  vylomení bloku kamene v kamenolomu Žulová pro oltář na Vřesovou Studánku. Poté jej ve čtvrtek 10. listopadu 2016 požehnal za účasti mnohých zájemců o obnovu Vřesové Studánky duchovní správce poutního místa – P. Milan Palkovič. 

Kámen pro oltář

 

Otmar Oliva, akademický sochař

Lidové misie v našich farnostech

26.1.2016 by farnostlosinycz

Zde najdete přehledně a na jednom místě všechny dostupné informace k lidovým misiím v našich farnostech.

KDY: od neděle 31. ledna do soboty 6. února 2016

KDE: ve farnostech Loučná – KD Skleník, Sobotín – kostel a fara, Velké Losiny – kino a kostel

Pro KOHO: jsou pro ty, kteří víru hledají…ty, kteří se k víře touží vrátit…ty, kteří dosud nenalezli odvahu…ty, kteří se již dlouho chystají smířit s Bohem, ale i ty kteří se účastní pravidelně bohoslužeb.

Organizátoři: Farní tým našich farností a především je vede společenství FATYM ze Znojemska

Z Farního zpravodaje:

Mše svatá s pomazáním nemocných

  • Loučná nad Desnou: pátek 5.2 – 15.00 mše svatá v KD ,,skleník“ s pomazáním nemocných
  • Sobotín: pátek 5.2. – 17.00 mše svatá v kostele s pomazáním nemocných
  • Velké Losiny: pátek 5.2. – 19.00 mše svatá v kině VL s pomazáním nemocných

Možnost přistoupit ke sv. smíření ve všech farnostech  čt. 4.2. a pá 5.2. viz Farní zpravodaj

Možnost získání plnomocných odpustků

Mše sv. pro děti:

  • Loučná: st. 3.2. – 13.15. v kulturním domě „skleníku“
  • Velké Losiny: st 3.2. – 14.30 v kostele (sakristii)
  • Sobotín: čt. 4.2. – 13.15. restaurace Dolte

Misijní hra pro děti 31.1.:

  • 14.00 – Velké Losiny u kina sraz dětí na misijní hru, pro dospělé misijní promluva v kině
  • 15.00 – Sobotín sraz dětí u rest. Dolte, pro dospělé misijní promluva v Dolte
  • 16.00 – Loučná sraz dětí u kostela, pro dospělé misijní promluva v kult.domě (skleníku)

Klíč k pokladu - hra Velké Losiny

Program:

Program Velké Losiny

Program Sobotín

Program Loučná 

 

V arcidiecézi bude zahájen Svatý rok milosrdenství

10.12.2015 by farnostlosinycz

Otevřením Svaté brány v olomoucké katedrále bude v neděli 13. prosince 2015 na území olomoucké arcidiecéze zahájen Svatý rok milosrdenství, který vyhlásil papež František. Bohoslužba, kterou bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner, začne v 10.00 hodin v kostele Panny Marie Sněžné a její součástí bude procesí do katedrály.

Olomouc: „Osobním vrcholem Roku milosrdenství pro každého z nás bude putování ke Svaté bráně, která poprvé v dějinách bude z rozhodnutí papeže Františka otevřena v diecézích,“ napsal arcibiskup Graubner ve svém pastýřském listu, který se v kostelech četl o první neděli adventní.

Kromě olomoucké katedrály, kde se Svatá brána otevírá tuto neděli, budou podobné brány otevřeny také na Svatém Hostýně (při bohoslužbě 31. prosince od 23.45 hodin) a na Velehradě (při pouti k Panně Marii, Matce jednoty křesťanů, v neděli 24. ledna).

„Po opravdové přípravě, k níž patří obrácení, pokání a smíření, projdeme Sva­tou branou jako kající poutníci, kterým už byly odpuštěny hříchy a oni přicházejí prosit o odpuštění trestů za ně,“ píše také olomoucký arcibiskup.

Svatý rok milosrdenství podle něj nabízí lidem mimořádné možnosti k tomu, aby se smířili s Bohem a zakusili jeho odpuštění – všichni zpovědníci mají například právo rozhřešit hříchy vyhrazené biskupovi a od začátku doby postní budou mít vybraní kněží možnost rozhřešit i hříchy vyhrazené papeži. Požádat o křest a další svátosti pro sebe nebo pro své děti budou moci i ti, kterým to dosud nebylo umožněno kvůli komplikacím, zanedbání či nedorozumění.

Na přijaté odpuštění by však podle arcibiskupa Graubnera měli lidé reagovat tím, že sami odpustí všem, kdo se proti nim provinili, a zároveň se stanou „nástroji Božího milosrdenství“ při konání skutků tělesného i duchovního milosrdenství.

Plný text pastýřského listu arcibiskupa Graubnera ke Svatému roku milosrdenství je k dispozici na tomto místě.

Celý článek převzat z www.ado.cz, dostupný zde 

 

Mír je v nebezpečí, a proto, dítka, modlete se a buďte nositeli míru

27.11.2015 by farnostlosinycz

11990634_1693836020852159_1873030889426672343_n

Dnes 25. listopadu 2015 se Panna Maria zjevila vizionářce Mariji a vydala následující poselství světu:

„Drahé děti! Dnes vyzývám vás všechny: modlete se na mé úmysly. Mír je v nebezpečí, a proto, dítka, modlete se a buďte nositeli míru a naděje v tomto neklidném světě, kde Satan útočí a svádí všemi způsoby. Dítka, buďte pevna v modlitbě a odvážna ve víře. Já jsem s vámi a přimlouvám se u mého Syna Ježíše za vás všechny. Děkuji vám, že jste přijaly mou výzvu. „

Zdroj: http://medjugorjelive.org

Today, November 25, 2015, Our Lady appeared to the visionary Marija and delivered the following message to the world:

“Dear children! Today I am calling all of you: pray for my intentions. Peace is in danger, therefore, little children, pray and be carriers of peace and hope in this restless world where Satan is attacking and tempting in every way. Little children, be firm in prayer and courageous in faith. I am with you and intercede before my Son Jesus for all of you. Thank you for having responded to my call.”

Papež: Na kněze a biskupy lpící na majetku je smutný pohled

14.11.2015 by farnostlosinycz

Vatikán. Biskupové a kněží musí přemáhat pokušení „dvojího života“. Církev je povolána ke službě, a nikoli k nekalým obchodům, řekl Svatý otec František v dnešní ranní homilii. V kapli Domu sv. Marty papež varoval před prospěcháři, lnoucími k penězům, kteří církvi velice škodí.

Sloužit a něčím si posloužit. Papež kázal o dvou služebnících, kteří se objevují v dnešních liturgických čteních (Řím 15,14-21; Lk16,1-8). V prvé řadě je to svatý Pavel, který se stále a cele vydával ve službě, dokud se v Římě nedočkal zrady jednoho ze svých blízkých a následného odsouzení. Z čeho vycházela velikost apoštola národů?, ptal se Petrův nástupce, aby si vzápětí odpověděl: Z Ježíše Krista. Pavel se chlubil službou Božímu dílu, svým vyvolením a silou Ducha svatého.

Byl služebníkem, který sloužil, zdůraznil papež František. Spravoval tím, že stavěl na základech, daných hlásáním Ježíše Krista. Byl služebníkem, který sloužil, aniž by si něčím posloužil.

“Řeknu vám, jakou mám radost a jaké pohnutí zažívám, když na tuto mši přicházejí kněží a zdraví mne slovy: Otče, přijel jsem na návštěvu svých příbuzných, protože jsem už 40 let na misijích v Amazonii. Anebo když mi nějaká sestra poví, že už třicet let pracuje v africké nemocnici. Nebo když přijde sestřička, která třicet nebo čtyřicet let pečuje o postižené, a přitom se stále usmívá. Tomu se říká služba, toto je radost církve – jít dál, stále dál a vydávat život. A to také udělal svatý Pavel – sloužil.“

V evangeliu nám Pán ukazuje postavu jiného služebníka, pokračoval papež František, který si slouží druhými lidmi, místo aby jim sloužil. Četli jsme o tom, co tento sluha udělal, s jakou vychytralostí jednal, jen aby zůstal na svém místě.

“Také v církvi jsou takovíto lidé, kteří místo aby sloužili, mysleli na druhé a kladli základy, církev využívají. Jsou to prospěcháři lnoucí k penězům. Kolik takovýchto kněží a biskupů jsme už viděli. Je smutné to vyslovit, nemyslíte? Radikálnost evangelia a Ježíšova povolání spočívá ve službě, v postoji služby druhým, v tom, že se nikdy nezastavíme, nýbrž stále jdeme dál a zapomínáme sami na sebe. Nikoli v pohodlí určitého statusu, kdy člověk dosáhne jistého postavení a žije si pohodlně a nepoctivě. Jako oni farizeové, o kterých mluví Ježíš a kteří se procházejí po náměstích a vystavují na odiv.“

Máme tedy před sebou dvojí obraz, řekl dále papež. Dvě podoby křesťana, kněze, sestry. Dva obrazy. Ježíš nám dává za vzor Pavla, onu církev, která nikdy nestojí, nýbrž jde dál. Ukazuje nám, že tudy vede cesta.

“Pokud je církev vlažná, uzavřená sama do sebe a často také kšeftařka, nelze říci, že je církví sloužící, nýbrž že si druhými posluhuje. Kéž nám Pán dává milost, kterou udělil Pavlovi, onu čest, že půjdeme stále dál, stále, že se mnohokrát zřekneme vlastního pohodlí. A kéž nás Pán chrání před pokušením, které je v podstatě pokušením dvojího života – ukazujeme se jako služebníci, ale ve skutečnosti nám druzí slouží k vlastním zájmům.“

Zněla závěrečná prosba z ranního kázání papeže Františka.

Převzato z webu RadioVaticana.cz

Najdete zde

 

Program pro „dušičkové“ bohoslužby 2015

1.11.2015 by farnostlosinycz

Sobota 31. 10. Památka svatého Wolfganga

Vernířovice —  svátost smíření přede mší svatou

17:30 hod./ žehnání hrobů na místním hřbitově;  

18:00 hod. /mše sv. v kostele sv. Matouše

Neděle 1. 11. Slavnost Všech svatých

Sobotín – 11.15 hod. /mše sv. v kostele.

Hned po mši sv. žehnání hrobů na místním hřbitově

Žárovásvátost smíření přede mší svatou

14.30 hod./ mše sv. v kostele.

Hned po mši sv. žehnání hrobů na místním hřbitově

Pondělí 2. 11. Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

Loučná nad Desnousvátost smíření přede mší svatou

15.00 hod./ mše sv.  

16:00 / žehnání hrobů na místním hřbitově

Velké Losiny — mše sv. v 17.00 hod. v hřbitovní kapli.

Hned po mši sv. žehnání hrobů na místním hřbitově.

Please verify your information

You must complete the captcha to finish your booking :

Your booking is complete

A detail copy has been sent to your email and also to our staff.